Ознака: снег
Свет 12:02

Пролетен снег: Утрово врнеше во Загреб, како и на пониски места во Словенија

ЗИМАТА ПОТСЕТУВА ДЕКА НЕ ЗАМИНАЛА: Забрана за сообраќај на камиони на Ѓавато, Стража, Пресека, Маврово-Дебар поради снег

ВО МАВРОВО ПОЛОВИНА МЕТАР СНЕГ: Забрана за камиони на патот од Струга кон преминот Ќафасан, укината забраната преку Стража

Свет 12:42

Поради обилните врнежи од снег 20 илјади домаќинства останаа без струја во Турција

СНЕГОТ ДОНЕСЕ ЗАБРАНИ: Стоп за камиони на патните правци Кичево – Стража, Гостивар – Стража, Струга – Ќафасан и Маврово – Дебар

Свет 13:07

Поради снежната бура „Елпида“ во Атина два дена по ред се неработни

Свет 13:48

ИСТАНБУЛ И АТИНА ПАРАЛИЗИРАНИ: Обилниот снег го затвори аеродромот во Турција, во грчката престолнина неработен ден

Свет 11:53

Училиштата во Атина затворени поради најава за снежното невреме „Елпида“

ДОАЃА СТУДЕН И ВЛАЖЕН БРАН: Утре во вечерните часови врнежи од снег во западна Македонија, од петок и во останатите делови

ОД ПЕТОК ОЧЕКУВАЈТЕ СНЕГ: Кон крајот на неделата доаѓа влажен бран со врнежи од снег