Ознака: снег

УХМР: Со минус 5 степени утрово најстудено во Маврови Анови, а најмногу снег наврна во Крушево каде има покривка од 16 сантиметри

СНЕГОТ СТИГНА: Поради интензивни врнежи забрана за камиони на патот од Гостивар кон Кичево преку Стража и од Маврово кон Дебар

Свет 13:27

Обилниот снег во Токио откажа преку 100 авионски летови

Свет 11:33

Снежна бура во Калифорнија, блокирани патиштата и дел од аеродромот во Лос Анџелес

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо облачно, попладне и во текот на ноќта врнежи од снег претежно во северните делови од Македонија

ПЛАНИНИТЕ ЗАВЕАНИ СО СНЕГ: На Шапка речиси 1 метро снег и температури до -8 степени

Свет 14:39

СНЕЖНИ ВРНЕЖИ ВО СРБИЈА: Сообраќајот закочен и многу прекини на електрична енергија

СНЕГОТ СТИГНА ПРЕД ЗИМАТА: На Попова Шапка 88 см снег, забрана за камиони на патот од Тетово кон П. Шапка и од Маврово кон Жировница

Свет 13:33

Големи снежни врнежи предизвикаа сообраќаен хаос во Австрија, повредени се 9 лица

Снежна бура во Данска принуди неколку купувачи да ја преспијат ноќта во ИКЕА