Ознака: собрание
Свет 10:46

НЕМА КВОРУМ ВО БУГАРСКОТО СОБРАНИЕ: Гласањето недоверба закажано за приквечер, по три обиди утрово нема доволно пратеници

ССМ: Опозицијата го прифати амандманот за повисоки плати, бараме исто и од пратениците од СДСМ која калкулира и од ДУИ која молчи

СОБРАНИЕТО СЕ ОТВОРА: Граѓаните ќе можат да шетаат низ зградата и да се запознаат со работата на спикерот Џафери и 119 пратеници

ДРЖАВЕН ЗАВОД ЗА РЕВИЗИЈА: Собранието на РСМ нема имотен лист со право на сопственост на земјиштето и објектот во кој тоа е сместено

КОВАЧЕВСКИ НЕ САКА ДА СИ ГИ РАСИПЕ НАВИВАЧКИТЕ ЕСАПИ: Што ме прашувате мене, јас не сум портпарол на Талат Џафери!?

СОБРАНИЕ: Сефте пратенички прашања со новата опрема од 520.000 евра, нема белки Талат Џафери да ги заклучи и министрите како пратениците

(видео) АЛАРМ НА ПРАТЕНИКОТ МИЛЕ ЛЕВКОВ: Заклучени сме во Собранието, хаос и диктатура на ДУИ и СДСМ, олицетворена во Талат Џафери

ЏАФЕРИ ПРОМОВИРА: Потрошени 520.000 евра за европска опрема на собраниската сала, која не штити од балкански примитивизам и пцуење

СОБРАНИЕ: Спикерот Џафери ќе промовира нова конференциска опрема во пленарната сала, која ќе биде сефтосана утре за пратенички прашања

СОБРАНИЕ: Што е поштетно за граѓаните на Македонија – (не)работењето на опозицијата или работењето на власта која ги пцуе граѓаните?