Ознака: собрание

ЏАФЕРИ ГИ ОЛАБАВИ АНТИКОВИД МЕРКИТЕ: Маските се фрлени, новинарите се враќаат на седници, повторно се отвора и собраниското бифе

СОБРАНИЕТО СО 6 СЕДНИЦИ: Од правните и моралните аспекти на ковид-вакцинацијата до декларацијата за Гоце Делчев

СОБРАНИЕ: Со 95 и 96 гласа „за“ и со ниту еден „против“ и „воздржан“ донесени измените и дополнувањата на законите за ДДВ и за акцизи

СОБРАНИЕ: Ковачевски побара, Џафери закажа седница за итни измени на законите за ДДВ и за акцизи за ублажување на ценовниот шок

МИЦЕВСКИ ЗА БЛОКАДИТЕ НА СОБРАНИЕТО: 87 закони чекаат амин од Владата, а СДСМ секој ден нас не обвинува за блокирање на Парламентот

СОБРАНИЕ: Комисиска осуда на интервенцијата на Русија и Декларација за поддршка на територијалниот интегритет на Украина

СОБРАНИЕ: Пратениците трет ден со максимална расправа за минималецот од 18.000 денари, чекаат на ред тутунот, дивоградбите и корупцијата

СОБРАНИЕ: Пред пратениците предлозите за дивоградби и за договорот за туристичка соработка помеѓу Македонија и Косово

(видео) НА РАБ НА ТЕПАЧКА: Пратеничката од СДСМ, за која Гоце е враќање во минатото, по 5-ти пат ја прекина комисиската седница

ПОДНОВУВАЊЕ ОД ЏАФЕРИ: Граѓаните ќе платат 192.000 евра за нови мобилки на службениците и пратениците со неограничен интернет