Ознака: софија

Софија: Попладне собир „Европска иднина за Македонија“ пред Француската амбасада

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: На гарнизонското стрелиште во Софија стрелани се Никола Јонков Вапцаров и Антон Попов

(видео) ЈУНАК ОД ПОЗНАТАТА МАКЕДОНСКА ПЕСНА: „Послушајте патриоти“ е испеана за Караѓуле кој бил мачен и убиен од Бугарите во Софија

Свет 12:20

Захариева и Мас во Софија: Балканот има нерешени проблеми, но и перспектива

ЗАХАРИЕВА ПО РАТИФИКАЦИЈАТА: Бугарија е постојан поддржувач за влезот на Северна Македонија во НАТО

Заев: Софија не побарала соработка за истрагата со продажбата на бугарски пасоши

Свет 14:06

Бугарија: Во 113 училишта во Софија учениците во септември имале вошки

Бугарија: И Софија ја советува Македонија да побрза со смена на името

Фото направено над Софија во 5 и 15 наутро улови нешто неверојатно

Свет 19:17

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА: Најмалку 16 загинати и 26 повредени во туристички автобус кој излетал од автопат