Ознака: сообраќај

Скопско деноноќие: Пешак тешко повреден, а 4 лица полесно во 8 сообраќајки

АМСМ: Без задржувања на граничните премини, автопатот Миладиновци – Штип уште се тестира

АМСМ: По сообраќајката од 19 часот нормализиран сообраќајот меѓу Штип и Радовиш

Изменет режим: Ќе се поставуваат јамки на автопатот Пријателство кај Гевгелија

Викендов во Скопје: Затворени улици поради марш на СДСМ и митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Свет 19:35

Брисел: Нема позначајно подобрување на безбедноста во сообраќајот во ЕУ

Стоп полиција: Од 151 контролирани возачи во Скопје 11 напиени, а 111 со други прекшоци

Автопат кај Демир Капија: Тунелите Чочек утре половина час без струја

Проект во Скопје: Нови знаци и посебни паркинг места за трудници

РСБСП: 40.000 нерегистрирани и неосигурени возила возат по патиштата низ Македонија