Ознака: сообраќајка

(видео) СООБРАЌАЈКА ВО СРБИЈА: Кај Лесковац загина жена од Македонија, со семејството се враќале од одмор во Словенија

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ОХРИД-РЕСЕН: Едно лице го загуби животот во судир на автобус и мотоцикл кај селото Куратица

СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ГОСТИВАР – ОХРИД: Мечка е усмртена рано утрово кога во неа удрило возило, нема повредени лица

АМСМ: Поради сообраќајна несреќа изутрина од 7:40 часот сообраќајот на експресниот пат Штип – Кочани е во прекин

СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ: Седум лица се повредени во судирот на четири автомобили на улица Водњанска пред Клиничкиот центар

СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ: Повредени се три лица во судир на „ауди“ и „шевролет“, кој е преполовен, на булеварот Партизанска

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ КОЧАНИ-ШТИП: Возач загина, а сопатничката и двете деца пренесени во штипската болница

Свет 12:07

САД: Возач загина откако со возило удрил во капијата на Белата куќа, немало закана за резиденцијата на претседателот Џо Бајден

Свет 10:47

Единаесет лица се повредени во сообраќајка на бугарски автобус во Турција

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА УТРОВО ВО КИЧЕВО: Тројца загинати и 4 тешко повредени во судир на „голф“ и „пежо“ на ул. Магистрален пат