Ознака: сообраќајка
Спорт 11:37

Тешка сообраќајка на бугарската фудбалска репрезентација, Неделев е опериран и е надвор од животна опасност

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО ШТИП: Загина брачен пар во судир на „југо“ и „опел астра“ кај штипската населба Македонка

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА: Загина возачот А.А. од Зајас откако ноќеска „голфот“ со кој управувал излетал од патот Кичево – Охрид

Свет 14:34

Лидерот на српските социјалдемократи тешко повреден во сообраќајка, загина неговиот возач

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ: Загина возачот С.Д.Г. (55), повредена e сопатничката М.Г. (28) во населбата Ѓорче Петров 

НАМЕСТО 60 ВОЗЕТЕ СО 50 НА ЧАС: Десет километри на час побавно возење е пресудно за живот или смрт во случај на сообраќајка

СУДИР НА МАКЕДОНСКИ КАМИОН ВО БУГАРИЈА: Загина возачот на „опел“ во несреќата кај Зелен Дол во близина на преминот Станке Лисичково

Свет 13:10

Несреќа во Русија: Пет лица загинаа и 21 се повредени при излетување на автобус од патот

ТРАГИЧНА СООБРАЌАЈКА ВО БУГАРИЈА: Загина возач на камион со македонски регистарски таблички во судар со друг камион на автопатот „Тракија“

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА КАЈ СВЕТИ НИКОЛЕ: Загинаа две лица во „ауди“ кое излетало од патот кај Горобинци, едно е тешко повредено