Ознака: спм

СПМ: До крајност корумпираниот Ахмети и ДУИ градат лажна надеж кај нивното членство, но со декларација не се добива власт

СПМ: Заев и Ковачевски, за лични интереси, со предавнички договори ги продадоа името, јазикот и македонските идентитетски обележја

СПМ: Ковачевски продолжува да лаже со лицемерна реторика кон гласачите кои ги замајува дека без СДС нема влез во ЕУ

СПМ: Антиевропските и антимакедонските СДС и ДУИ работат на модели за неуспешни избори и претседател да се избира во Собрание

СПМ: Пендаровски и СДС ги потценуваат граѓаните дека тие забораваат за кого се определиле и гласале и дека сега се почнувало од нула

СПМ: Служејќи на разни геополитички интереси, Бујар Османи ги руши мостовите меѓу соседите и Македонија, а сака да стане нејзин шеф

СПМ: Лажните фалби на Заев и Ковачевски за растот на стандардот и платите се распрснаа како меур пред суровата реалност на бројките

СПМ: Вицепремиерот Битиќи лаже за партиски потреби дека планот на „Твоја Македонија“ ќе остави без пензија половина од пензионерите

СИНДИКАТ НА ПОЛИЦИЈАТА: Пратениците од власта не го одобрија нашиот предлог за покачување на платите!

СПМ: Ковачевски, како заложник на ДУИ, за техничката влада се поставува како лош возач пред да го зариба владиниот автомобил