Ознака: струја

КОВАЧЕВСКИ: Чекаме Владата да ни одобри нова цена на струјата, ги направивме сите подготовки со план за производство во 2022 година

СТОЈАНОВИЌ: Активирањето на ТЕЦ Неготино ќе ја чини државата помалку отколку увоз на скапа електрична енергија од Европа

ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА: Струјата во Финска со рекордни 400 евра за мегават час, во соседна Русија цената е 58 евра

БИСЛИМОСКИ: Можно е идната година во април цените на струјата да бидат намалени, но не во однос на лани, туку во однос на покачените

ВЛАДА: Во Штип ќе се гради соларен парк, кој ќе биде еден од најголемите во Европа со капацитет за производство на струја од 350 до 400 мегавати

РЦУК: Утре 8 часа без струја дел од корисниците во Аеродром, како и во населбата Ѓорче Петров

МИЦКОСКИ: Народот плаќа дупло- еднаш со крадење на тендери и сега со купување скапа струја

ЧИИ ПАРИ СЕ ТРОШЕЛЕ ВО ГТЦ: Методот на Заев е троши струја, заработувај, а народот ќе плаќа, така правеле во Струмица, сега и во Скопје

РЦУГ: Утре без струја од 4 до 6 часа делови од Ѓорче Петров, Кисела Вода и Студеничани

КРИЗА И ЛУКСУЗ: Граѓаните ќе плаќаат повисоки сметки за струја, а власта само за билети за патување со авиони ќе потроши 125.000  евра