Ознака: сзо

СЗО: Пандемијата на коронавирусот нема да заврши со овој бран на омикрон и тој не е последниот сој за кој ќе се зборува

СЗО: Над 340 милиони луѓе ширум светот се заразиле со коронавирусот

Свет 11:55

САД: Вашингтон се противи на реформите во Светската здравствена организација што ќе ја направат СЗО понезависна

Свет 11:53

ДИРЕКТОРОТ НА СЗО ТЕДРОС: Иако омикрон е помалку сериозен, да не се залажуваме, сè уште сме далеку од крајот на пандемијата

Свет 13:11

СЗО испорача една милијарда вакцини со програмата за донација Ковакс

СЗО: Коронавирусот е на добар пат да биде истиснат и да стане ендемичен

Свет 12:58

ЕСКПЕРТ НА СЗО: Нè очекуваат три тешки месеци, но крајот на пандемијата се наѕира

Свет 12:30

СЗО: За една седмица инфекциите со Ковид-19 се зголемени за 11 отсто ширум светот

Свет 15:12

СЗО не успеа во целта 40 отсто од населението во секоја држава да биде вакцинирано до 2022

Свет 12:18

СЗО предупредува за Ковид-19 бура низ Европа поради сојот Омикрон