Ознака: тендери

ТОП 5 ОФАЈДЕНИ ВО 2023-ТА: Таткото на Заев е втор, прв е газда од Лерин што регистрирал фирма два месеца пред тендерот во РЕК Битола

ПАЃААТ „ТИЕ НА Т“ ОД СЈО: Застаре и предметот Тенедери, во кој меѓу обвинетите беше и екс министерката Канчевска – Милевска

ТРОШЕЊЕ НАРОДНИ ПАРИ: Бујар Османи од ДУИ, преку МНР и дава тендер од 1,8 милиони евра на Еуровиа која е донатор на ДУИ

ИЗВЕШТАЈ НА ЕК ЗА ТЕНДЕРИТЕ: Загриженост поради договорот за изградба на Коридорот 8 и 10-д бидејќи го иззема Законот за јавни набавки

ВМРО-ДПМНЕ: Фирма за весници за 4,2 мил. евра ќе ги одмастува котлите во РЕК Битола, а за долна облека врши надзор за автопатите

АСОМ: Анализата на РСЕ ги потврди нашите предупредувања дека тендерите на Државна лотарија се незаконски

МИТЕВА: Нема странски инвестиции, но има 4 тендери од 5.705.790 евра за уредување на празните економски зони, и сите 4 за една фирма

ТЕНДЕРИ ЗА СОФТВЕР: Владата плаќа 40 милиони евра на фирма водена од странски конзул и колега на Ковачевски

ЗЛАТНИ ТЕНДЕРИ: Фирма со двајца косачи доби два милиона евра за косење трева на автопат – кого ќе позлати директорот од ДУИ?

МИТЕВА: Профити од тендери и врз грбот на децата и нивните родители, со ДУИ во власта образованието во Македонија тоне