Ознака: училиште

Почнуваат електронските аплицирања за упис во средните училишта, завршува учебната година за околу 225 илјади основци и средношколци

НОВО МЕЃУНАРОДНО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ – МЕЃУНАРОДНО УЧИЛИШТЕ СКОПЈЕ

КОВИД СОСТОЈБА: Со 16.442 активни случаи, СОНК е против одлуката на Владата учениците од вторник да следат настава во училиштата

Свет 13:28

Одложен почетокот на второто полугодие во САД, илјадници училишта ќе имаат онлајн предавања

Џонсон Мети со поддршка на училиштето „д-р Златан Сремец“

Велс: Мртов крокодил пронајден во училиште во Ронда

ЗА ЖИВОТ ВО СКОПЈЕ: Деца добиле стомачен вирус откако во училиште во Центар пиеле вода помешана со фекалии

СВЕТСКА БАНКА: Кога ќе завршат средно, македонските деца имаат јаз во учењето од 4,4 години

Во британско училиште вратен стариот метод – апсолутна тишина на школскиот одмор

Казнета директорката на училишето во Радовиш за организирање на ифтарска вечера