Ознака: ухмр

УХМР: На повеќе места, особено во западна Македонија, денеска и утре во попладневните часови нестабилно со пороен дожд и грмежи

УХМР: Утрово со минус 10 степени најстудено во Битола, а највисока снежна покривка од 22 сантиметри има во Маврово

УХМР: Сончево уште денеска и утре од вторник наоблачувасе со дожд и пад на температурите

УХМР: Врнежите во јули годинава многу под просечните во споредба со минатите години

УХМР: Попладне наместа со пороен дожд, од вторник се вжештува

ПОЛАРЕН СТУД: Најладно во Битола со минус 22 степени, најмногу снег на Попова Шапка 51 см

УХМР: Најмногу дожд во Маврово 20 литри на м2, а на Попова Шапка 50 сантиметри снег

УХМР: Од викендов ладни утра и стабилни и топли есенски денови

УХМР: Сончеви и првите денови од ноември со температура и до 23 степени

УХМР: Утре локален дожд и мало заладување, па повторно сончеви денови