Ознака: ураган
Свет 07:11

Ураганот „Виља“ добива на интензитет и се приближува до Мексико

Свет 11:48

Пред налетот на ураганот капитулира и војската: Мајкл ја разори и воена база Тиндал на Флорида

Свет 12:11

Две лица загинаа во ураганот Мајкл, околу 320.000 не успеале да се евакуираат

Свет 09:39

Ураганот Мајкл ги однесе првите жртви на Флорида, илјадници останаа без струја (ВИДЕО)

Свет 20:33

УРАГАНОТ МАЈКЛ УДРИ ВРЗ ФЛОРИДА: Ветерот шиба со 250 км на час, најтешкиот удар допрва иде

Свет 13:10

Ураганот „Мајкл“ се поблизу до Флорида, Гувернерот наредува: Бегајте!

Свет 10:36

САД: Ураганот Флоренс уби 43 лица

Новинар глуми дека се бори со ураганот Флоренс, па стана предмет на потсмев на интернет (ВИДЕО)

Свет 10:47

Северна Каролина: Ураганот Флоренс пред да ослабне усмрти четири лица

Свет 09:50

КАТАСТРОФИ ВО АМЕРИКА И АЗИЈА: Ураган удри во Северна Каролина, на Филипини два тајфуна