Ознака: устав

НАУМ СТОИЛКОВСКИ: Што е непријатното што го крие Заев околу промената на Уставот?

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ крие дека прифатиле промена на член од Уставот за територијална неделивост на Република Македонија

Села јасен зошто ќе го поддржи референдумот: „Службени јазици во Република Северна Македонија се македонскиот и албанскиот“

Свет 16:50

Харадинај: Aко го прекрши Уставот, Тачи ќе биде разрешен

Режисерот Дарко Митревски со порака од САД: Нашите правнуци нема да не споменуваат со заклетва, туку со клетва

ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ОДЛУКА: Иванов стави вето на договорот Ципрас – Заев и застана во одбрана на Уставот

АНЕ ЛАШКОВСКА: Заев го чисти Уставот од се што е македонско и создава нова вештачка нација

Свет 19:01

Грција пред уставна ревизија – Ципрас сака да ги раздвои државата и црквата со „скопската тактика“ за името  

Комити Скопје и Војводи Тетово најавуваат протест пред Собранието

Свет 16:34

Решението на кризата во Каталонија лежи во нова форма во Уставот