Ознака: Вардар
Спорт 11:12

НОВ СПОНЗОР ЗА НАЈТРОФЕЈНИОТ КЛУБ: Македонската компанија Пантелеон ГС, по РК Вардар станува нов партнер и на ФК Вардар

Спорт 11:45

СМЕНИ ВО ФК ВАРДАР: Тренерот Грнчаров и директорот Бајевски поднесоа оставки, екипата ќе ја водат Хаџиевски и Бабунски

Спорт 21:24

(видео) КОМИТИ ПРИРЕДИЈА МАЛ СПЕКТАКЛ: Вардар со повеќе публика на тренинг отколку многу прволигаши на натпреварите

Спорт 15:55

НОВ ДОМ ЗА ФК ВАРДАР И КОМИТИ: Почна реконструкција на теренот каде што ќе тренира најтрофејниот македонски клуб

(видео) НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Историски меч по кој Вардар стана првиот фудалски клуб што го освоил Купот во самостојна Македонија

Спорт 18:11

ЗА МАКЕДОНСКИОТ ЦРВЕНО-ЦРН СИМБОЛ: Вардар пред баражот доби еден милион денари од К. Вода, помош доаѓа и од други општини

Спорт 10:57

ГОЛЕМ ГЕСТ НА МАКЕДОНСКИОТ КАПИТЕН: Стефан Ристовски од Динамо испрати помош за својот поранешен клуб Вардар

Спорт 08:00

ДОНЧЕВСКИ: Срам е за Македонија Вардар да нема каде да тренира додека некои играат фудбал во своите канцеларии

Спорт 18:11

МАКЕДОНИУМ: И Македонците од Албанија навиваат за Вардар, од Комити добија знамиња на кои пишува Мала Преспа и Голо Брдо

Спорт 21:05

ПОТВРДА ОД ВАРДАР: Во завршни преговори сме со компанијата од Унгарија за преземање на најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија!