Ознака: Венецуела
Свет 10:18

САД ги вратија нафтените ограничувања за Венецуела

ПОЧИНА НАЈСТАРИОТ ЧОВЕК ВО СВЕТОТ: 115- годишниот Хуан Висенте од Венецуела има 11 деца, 41 внук, 18 правнуци и 12 чукунвнуци

Свет 11:57

АПСЕЊА ВО ВЕНЕЦУЕЛА: Уапсени 12 лица за пожарите што ги опустошија шумите на северот од земјата погоден од топлотен бран

Свет 12:54

БРИТАНСКИ МЕДИУМИ: Бившиот премиер Џонсон во февруари тајно бил во Венецуела на разговори со нејзиниот лидер Мадуро

Свет 09:31

ЗАГОВОР ПРОТИВ МАДУРО: Овие предавници не требаше да носат униформа, вели Падрино за уапсените 33 офицери и војници

Свет 10:14

ДОГОВОР МЕЃУ ВЕНЕЦУЕЛА И ГВАЈАНА: Мадуро и Али се договорија да не војуваат во спорот околу регионот Ескибо, богат со нафта

Свет 08:40

ВЕНЕЦУЕЛА: Издаден налог за апсење на Гуаидо, кој живее во САД, поради предавство и перење пари додека беше „привремен претседател“

Свет 10:15

МАДУРО: Венецуела замина, засекогаш замина и никогаш не планираме да се вратиме во Организацијата на американски држави

Свет 10:14

ЛАВРОВ ВО ВЕНЕЦУЕЛА: Неопходно е да се здружат силите против обидите за уцена и едностран притисок од Западот

Свет 12:52

ПОПЛАВИ ВО ВЕНЕЦУЕЛА: Загинаа 15 лица по обилните дождови