Ознака: војна
Свет 11:52

КАМЕРОН: Од Велика Британија ќе даваме по три милијарди фунти воена помош за Украина, секоја година, се додека биде потребно

ВО УКРАИНА ГИНАТ И ЛИЦА ШТО НЕ САКААТ ОРУЖЈЕ: Загинаа 30-тина мажи при обиди да ја напуштат земјата и да не војуваат

Свет 09:40

КИМ ЈОНГ УН: Време е С. Кореја да биде целосно подготвена за војна и на непријателот да му зададе смртоносен удар

Свет 12:34

ЏО БАЈДЕН: Мислам дека е погрешен пристапот на премиерот Нетанјаху кон војната во Газа и не се согласувам со неговиот пристап

Свет 11:40

КАМЕРОН И СЕЖУРНЕ: Украина мора да ја добие војната, ако ја изгуби губиме и сите ние, а САД ја ризикуваат безбедноста на Западот

Свет 12:32

ВОЈНА НА БЛИСКИОТ ИСТОК: Израел убил повеќе хуманитарци во Газа отколку што загинале во светот за 30 години

Свет 13:29

АНАДОЛИЈА: Најмалку 176 хуманитарни работници на ОН се убиени од почетокот на израелските напади врз Појасот Газа

Свет 11:37

ДИПЛОМАТСКИ ИЗВОРИ: Столтенберг ќе предложи фонд од 100 милијарди евра за помош на Украина во војната против Русија

Свет 13:19

ПЕНТАГОН: САД потрошиле најмалку 113 милијарди долари за војната во Украина, плус трошоци за муниција и замена на оружјето

Свет 15:02

ПЕСКОВ: Да, почна како специјалната операција на Русија во Украина, но стана војна откако се формира оваа банда со учество на Западот