Ознака: вселена

Вселенските патувања може да бидат опасност за биолошката безбедност на Земјата

ЛЕТ ВО ВСЕЛЕНАТА: Том Хенкс ја одбил понудата од Џеф Безос за билетот од 28 милиони долари

НАСА: Пристигна првата реколта на лути пиперки од бавчата на Меѓународната вселенска станица

Одложен вториот туристички лет во Вселената поради лошите метеоролошки услови

НОВО НАУЧНО ОТКРИТИЕ: Првата планета или планети кои орбитираат во систем со три ѕвезди

Свет 11:59

Кина има намера да слета на Марс и Месечината, најави нова напредна генерација на ракети

ПЕЈАЧКАТА КЛЕР ЕЛИС БУШЕ ПО РАЗДЕЛБАТА СО ИЛОН МАСК: Ќе заминам во вселената и таму ќе направам лезбејска комуна 

По тримесечен престој во Вселената, тројца кинески астронаути слетаа безбедно на Земјата

ОДЛОЖЕН ПАТ ВО ВСЕЛЕНАТА: Глумецот Кучер го препродал билетот по женидбата со Мила Кунис

ЛЕТ ВО ВСЕЛЕНАТА: „Блу ориџин“ на Безос доби лиценца за пробно патување