Ознака: вучиќ
Свет 08:30

ВУЧИЌ: Утре ќе купам салама и јогурт за појадок, ќе ги викнам Мали и Момировиќ и ќе правиме сендвичи, како што ги правевме како деца

ВУЧИЌ: Македонците се наши браќа и немаме никаков проблем со нив, затоа српските функционери да бидат внимателни во изјавите

КОВАЧЕВСКИ: Вучиќ синоќа во Атина ме увери дека тој ги смета македонскиот народ и македонската држава за исклучително пријателски

Свет 11:07

СРБИЈА: Вучиќ денеска и утре престојува во Унгарија по повод Националниот ден на Унгарија, ќе има средби со Орбан и Ердоган

Свет 08:31

ВУЧИЌ: Проблемот не е едно знаме на „Голема Албанија“ во Тетово, туку она за што Курти зборува и начинот на кој тоа се најавува

Свет 14:06

ВУЧИЌ: Секогаш сум чесен и искрен, никогаш не играм двојни игри, ниту за прашањето за БиХ, ниту за Косово и Метохија, ниту за ништо друго

ВУЧИЌ: Горд сум што автопатот ќе не поврзе со Србите и Албанците на Косово и Метохија, како и со Албанците во Приштина и во Тирана

Свет 11:24

ВУЧИЌ: Вулин доби санкции од САД поради односот кон Русија, кокаин не беше пронајден во неговиот кабинет туку во Белата куќа

Свет 12:44

ВУЧИЌ: Не продаваме оружје ни на Киев, ниту на Москва, а Србија нема да воведува санкции кон Русија се додека може и додека издржи

Свет 10:12

ВУЧИЌ: Косовски полицајци кај Подуево му впериле пиштол на син ми Данило оти носел маица со натпис „предавањето не е опција“