Ознака: заев

ЗАЕВ: Постигнавме мулти ефекти со смената на името, НАТО значи успешна борба против криминалот и корупцијата во државава

ЗАЕВ: Вредеше, мој народе, НАТО е остварување на вековниот сон на нашите револуционери, светот ме награди мене и мојот драг пријател Ципрас

ЗАЕВ ДО ПУТИН И ДО ГРАЃАНИТЕ: Итен прекин на војната во Украина, од Анталија дома носам поддршка за Пендаровски, Џафери и Ковачевски

ЗАЕВ: Сите ние од РСМ, НАТО и ЕУ стоиме исправени на страната на Украина и мирот, наспроти опасните воени и нецивилизациски агресори

ЧЕСТИТКА И ОД ЗАЕВ ЗА МИНИМАЛНАТА: А сега работниците и работодавачите, од приватниот и јавниот сектор, да ја подигнат продуктивноста

ЗАЕВ ВИЗИОНЕРСКИ: Ако референдумот биде успешен, меѓу јануари и мај 2020 г. ќе бидеме полноправна членка на ЕУ, со огромни бенефити

ШЕСТ ТЕЛОХРАНИТЕЛИ И НОВА КОЛА: Заев кој ги обожава моторите, сепак, ќе се вози и со државна „шкода суберб“ што му ја додели Владата

ЗАЕВ ДО КОВАЧЕВСКИ: Честито претседателе, верувам дека ќе имате голема поддршка и од нашиот народ на кој чесно ќе му служите

ЗАЕВ: Со голема тага ја примив веста за смртта на Сасоли со кого нè поврза силното пријателство во споделување на највисоките европски вредности

ЗАЕВ: Непоколебливо сум убеден дека и јас сум еден од авторите на најважните страници во нашата историја и нашата македонска иднина