Ознака: загадување

(видео) НВО ПРЕДУПРЕДУВААТ: Токсичен отпад се согорува во куќа со високи ѕидови во Сарај

МАКРАДУЛИ ЗА ЗАГАДУВАЊЕТО: Ефектот од нашите казни е очигледен, нема веќе палење на кабли и на стрништа

УТЕХА ОД МАКРАДУЛИ: Не само ние туку и 90 отсто од граѓаните во ЕУ дишат загаден воздух

ОН: Загадениот воздух им го скратува животот на луѓето од Западен Балкан за 1,3 години, на црната листа се Скопје, Битола и Тетово

ЗДРУЖЕНИЕ КАНЦЕРОГЕНО ОПШТЕСТВО: Што сработи Макрадули и власта против загадувањето

ДВИЖЕЊЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ: Утре блокада пред Дрисла, а ќе следува блокада и на цело Скопје

(обновено) ЗАГАДУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ: Од 18 часот се укинува бесплатниот градски превоз во Скопје

МЕРКИ ПРОТИВ ОТРОВНИОТ ВОЗДУХ: Огромен е сомнежот кај граѓаните за „дефектите“ на мерни станици токму кога загадувањето е енормно

Екологија: Алармирани повеќе институции за ПМ10 честичките во Битола, Тетово и Струмица

ВМРО-ДПМНЕ: Од ајрото за живот на Заев, Макрадули и Шилегов во Македонија умираат 3.000 лица годишно