Ознака: здравство

ДАВЧЕВА-ЧАКАР: 15 кохлеарни импланти се вградени на пациенти на Клиниката за уво, нос и грло

ПРОТЕСТ НА ЛЕКАРИТЕ: Политичката апатија и револтот на луѓето раѓа насилство, но тоа не е лек за натрупаните проблеми во Македонија

МЗ: На 2 јануари јавното здравство ќе работи

Министерство за здравство: Во 2019-та ќе ги зголемуваме платите

Филипче: Денес имаме сериозен дефицит на кадар поради политики од минатото

(видео) АНДОНОВСКА: Министерот за приватно здравство Венко Филипче и комерцијалистот Зоран Заев се болест за јавното здравство

КОЛУМНА НА МАРТИНА АНТИЌ: Киселa зелка

Министерството за здравство: Обезбедени пари за приватните специјализанти

Хаос во Здравствениот дом во Неготино, министерот Филипче им се заканувал со казни на приватните лекари?

Филипче воведува новина во здравството: Медицински кловнови ќе им помагаат на тешко болните