Ознака: зеленски
Свет 10:54

ЗЕЛЕНСКИ: Да, Украина разви план за нова контраофанзива, не можам да дадам датум, но за тоа ни треба оружје, вклучително и од САД

Свет 19:04

ЗЕЛЕНСКИ: Ако Конгресот на САД не ја одобри помошта од 60 милијарди долари за Киев, Украина ќе ја изгуби војната против Русија

Свет 11:55

Зеленски побара Конгресот на САД да ја деблокира помошта за Украина

Свет 13:05

ЗЕЛЕНСКИ: Путин повторно зборуваше сам со себе, а тоа беше емитувано на телевизија – Путин сите, освен себе, ги смета за терористи

Свет 11:03

ЗЕЛЕНСКИ: Путин е безвреден лидер, донесоа стотици илјади свои терористи во Украина и не им е грижа што се случува во Русија

Свет 09:47

ЗЕЛЕНСКИ: Ги запревме Русите, ситуацијата на бојното поле е подобра, веќе не напредуваат по минатомесечното заземање на Авдиевка

Свет 07:26

КЛИЧКО: Зеленски згреши што го разреши Залужни кој две години ја бранеше Украина од најголемата и најмоќната армија во светот

Свет 15:31

МЕДВЕДЕВ: Украина мора да ја препознае новата реалност, Русија ќе продолжи со специјалната воена операција додека Киев не капитулира

Свет 09:40

ЗЕЛЕНСКИ: Најсрамна страница во историјата ќе биде ако САД и ЕУ загубат од иранските дронови или руските авиони во Украина

Свет 11:06

ЗЕЛЕНСКИ: Сирски има одврзани раце за сите кадровски промени, сите украински команданти мора да го почувствуваат фронтот