Ознака: земјоделци

ЦВЕТАН ТРИПУНОВСКИ, ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот земјоделците покуси за 540 милиони денари

СДСМ: Владата гради партнерски однос со земјоделците кои со години беа уценувани и понижувани од ВМРО-ДПМНЕ

Во Македонија се протестира, Николовски се фали во Словенија: Создаваме поволни услови за земјоделците

ЧЕСТИТКА ОД ВЛАДАТА ЗА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ: Продажбата на земјоделски производи намалена за 4,4 отсто

(ГАЛЕРИЈА) Земјоделците во Македонија едвај преживуваат, а родот во странство скапо се продава

ЕГЗОДУС под Беласица – Паланков од Муртино: Не се исплати овде да се работи земјата, ќе возам камион во Скандинавија

НЕЗАДОВОЛСТВО КАЈ ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ: Лаже МЗВШ дека пченицата се откупува по 10,5 денари, се плаќа од 7 до 8 за килограм

Незадоволство од НФФМ: Македонската пченица се откупува по најниска цена во регионот

Земјоделците не се откажуваат од вкупно 12 денари за килограм пченица

Пратеничката Честојнова: Заев и Николовски ги понижија земјоделците, а нивните производи наместо на пазар одат на буниште