Четири млади лица биле уапсени во тетовско поради поседување на марихуана.

„На 05.07.2020 околу 23.00 часот на паркинг во близина на тетовското село Расадиште, полициски службеници на Полициската станица за граничен надзор Попова Шапка ги лишле од слобода Б.А.(19), Е.М.(22), С.А.(22) и А.З.(20), сите од Скопје, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана, дробилка и ризла“ соопштуваат од МВР.

Тие биле задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.