Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер. УВ=6

Утринската температура ќе се движи од седум до 15 степени, а дневната температура од 26 до 31 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната температура ќе достигне до 31 степени.

Продолжува периодот на стабилно, суво и релативно топло време.