Забрана за тешки товарни возила е воведена на патниот правец Охрид – Ресен преку планинскиот превој Буково поради интензивни врнежи од снег.

Забраната, како што вечерва соопшти Автомотосојузот на Македонија, е воведена од 21.05 часот.