Кошаркарите на Далас ноќеска против Вашингтон постигнаа 70 поени во првото полувреме (70 – 49) што на крајот се покажа решавачко за конечниот резултат и третата победа оваа сезона за Маверикс.

Резултати на натпреварите од НБА одиграни ноќта меѓу вторник и среда:

Шарлот – Атланта 113:102
Далас – Вашингтон 119:100
Феникс – Бруклин 82:104
Портланд – Милвоки 118:103.

Голден Стејт и Торонот Репторс се најуспешните екипи досега со по 10 победи и само еден пораз.