Продолжува периодот на релативно топло време, но во среда, кон крајот на денот, како што информира УХМР, ќе има зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд.

Врнежите ќе продолжат во текот на ноќта и во четврток, кога ќе бидат проследени со ретки грмежи.

Услови за локален дожд ќе има и во петок.