Моника Белучи и Тим Бартон на синоќешната премиера на филм на Римскиот филмски фестивал не можеа да сокријат колку уживаат во нивната врска, колку се горди што се имаат.

Видеото од Италија е доказ дека нивната романса оди во вистинска насока.

Моника Белучи го промени стилот на облекување заедно со Тим Бартон. Пред врската со режисерот, случајно или не, таа најчесто носеше црна облека во јавност, а синоќа во Рим се појави во долг сив фустан, со нејзиниот добро познат вкус за чевли. Моника сака вртоглаво висока штикли во комбинација со платформи.

Дури се чинеше дека нејзините сандали се премногу големи.

Можеше да се види колку Моника Белучи и Тим Батон уживаат во нивната љубов. Видеото изобилува со нежности. Се снимаа како се држат за раце, потоа како нежно ја гушка, како ги спојуваат главите, слатки насмевки, но и како таа му помагала на црвениот тепих.