Емили Ратајковски со последната објава ги налути своите обожаватели, кои ја обвинија дека споделила фотографија само за да  се види дека изгледа подобро од пријателката. Емили на Инстаграм стави фотографија на која е со плус сајз модел, на која се гледаат нивните задници.

Емили се пофали со нејзината линија во костим за капење покрај пријателката, која е подебела, па Ратајковски се најде на удар на критика.Зошто го стори тоа?” „Ако оваа фотографија е начин да се чувствуваш подобро и да добиеш повеќе следбеници, тогаш тоа не е во ред. Каква пријателка си ти?”, се дел од коментарите под фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

Beach buns @inamoratawoman

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

„Овие хејтери не се нормални. Само затоа што сте навикнати да гледате одреден тип на тело на мојот личен интраграмски профил, тоа не значи дека само тој се смета за идеален”, напиша Емили.