Ерменското Министерство за одбрана соопшти дека соперникот Азербејџан во денешните судири во Нагорно-Карабах изгубил четири хелкоптери, 15 беспилотни летала и 10 тенкови и борбени возила, јавија руските медиуми.

Министерството за одбрана на Ерменија со соопштението до медиумите испрати и снимки од уништените тенкови.