Американската актерка, продуцентка и писателка Хедер Греам сподели неколку слики во бикини на својот Инстаграм. А истите потоа беа преплавени со коментари и пофалби за нејзиниот младешки изглед.

И додека многу и завидуваат како изгледа на нејзина возраст, таа открива дека тајната е во пилатесот и јогата.

Според неа поради тоа ја има нејзината совршена фигура.

Колку сака да вежба, таа изјави за Refinery29: „Чисто за забава, би отишла на јога одмор и би вежбала јога по 4 часа на ден“. Таа истакна дека во нејзиното мени нема бело брашно или шеќер.

А за да се реши дилемата, Хедер Греам има 53 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heather Graham (@imheathergraham)