Според последните информации, на Бојан Јовановски познат како Боки 13 му бил одреден 30 дневен притвор по што е спроведен во истражниот зaтвор Шутка.

Претходно заменик директорот на „Шутка“ Садуш Арифи за ТВ21 потврди дека одреден е притвор за Зоран Милевски Кичеец и дека Кичеец е донесен во затворто со полициска придружба.