Ознака: топ

НИКОЛОВ: Јавното здравство во Македонија нема лекови и термини за граѓаните кои го финансираат, а Меџити ќе лекувал и странци

ЗА ЖИВОТ НА СИТЕ: Просечната плата 34.925 денари, а за преживување на четиричлено семeјство во мај му биле потребни 49.025 ден.

МУЦУНСКИ: Ни требаат гаранции од највисоко ниво во ЕУ за да се спречат бугарските уцени, нема да дојдат преку ноќ, но се возможни

БЕЈЛИ: Со Преспанскиот договор влеговте во НАТО, а уставните измени се јасно решение за ветото од Бугарија за влез на земјата во ЕУ

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски денеска да си даде оставка, преодна влада без ДУИ до избори, Македонија е поважна од фотелјите и функциите

Свет 08:39

ЏО БАЈДЕН: Западните земји направија се за да ја подготват Украина за контраофанзива, ќе продолжиме и натаму да и даваме помош

КРАЈ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА: Средношколците од денеска на летен распуст, утре полагаат матурантите, основците ќе учат до среда

(видео) ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО ДЕЛЧЕВО: Поплавени се 60-тина објекти и автомобили, има и штети од градот со големина на лешник

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: НАТО го заврши 78-дневното бомбардирање на СРЈ, загинаа 1.200 цивили, а Македонија прими 360.000 бегалци од Косово   

МИЦКОСКИ: Избори на 24 септември, 1 или 8 октомври, поразениот да го поддржи победникот во одбрана на националните интереси