Ѕвездата на Милан – Златан Ибрахимовиќ, го даде првиот коментар откако стана јасно дека е заразен со Ковид-19.

– Вчера дадов негативен тест за ковид, а денес – позитивен. Немам никакви симптоми. КОВИД имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја, напиша Златан на Твитер.

Шведскиот напаѓач веќе е во карантин.