Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи изјави дека клубот не планира нови трансфери до крајот на летниот трансфер прозорец.

– Тешко е да се замисли како можеме да го зајакнеме нашиот тим. Ова го постигнавме во тековната сезона. Ги зајакнавме оние позиции што ги посакувавме. Гонзало Игуаин, одличен напаѓач, се врати во нападот. И не заборавајте дека го имаме Кристијано Роналдо. Задоволни сме од нашата линија на напад. Ова е повеќе од доволно, изјави Паратичи.

Претходно беше објавено дека Јувентус е во преговори со Интер за да го купи Мауро Икарди.