Првоосомничениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо попладнево пристига во Македонија, пишува порталот 24инфо.мк

Според информациите до кој дојде ТВ21, Палевски вечерва ќе биде екстрадиран со редовен лет на скопскиот аеродром во 19:30 часот.