Асистентот на главниот судија на четвртфиналниот натпревар во Лигата на шампионите Манчестер Сити – Борусија Дортмунд (2:1) Октавијан Чаувр, побара од гостинскиот напаѓач Ерлинг Халанд да му даде автограм.

Судијата му се обрати на играчот во подтрибинскиот простор по натпреварот.

Норвежанецот му се потпиша на жолтиот и црвениот картон.

Реваншот ќе се одржи на 14 април во Дортмунд.