Јана Стојановска која веќе подолго време е во врска со девет години помладиот кошаркар Андрија Бојиќ уште еднаш покажа дека е жена без влакна на јазик, секогаш храбра во излагањата.

 

View this post on Instagram

 

Fool For Love ❤️

A post shared by Jana Stojanovska (@jana__100janovska_cherenko) on

Овојпат за естрадниот магазин „Бекстејџ“, младата актерка отоврено зборуваше за сексот.

– Водев љубов на отворено. Беше тоа една куќа на Водно, не беше комплетно изградена. Беше романтично бидејќи немаше покрив и се гледаа ѕвездите. Не беше многу високо, дури не’ гледаа соседите – во свој стил раскажа Стојановска за „Бекстејџ“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jana Stojanovska (@jana__100janovska_cherenko) on

Јана Стојановска потекнува од актерско семејство. Нејзините родители се глумците Ненад Стојановски и Силвија Стојановска, а нејзина помала сестра е Ана Стојановска, исто така глумица.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jana Stojanovska (@jana__100janovska_cherenko) on

Триесет и четиригодишната актерка во јавноста стана позната по победата на „Мис Македонија“ во 2007 година.

 

View this post on Instagram

 

TOA SUM JAS

A post shared by Jana Stojanovska (@jana__100janovska_cherenko) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jana Stojanovska (@jana__100janovska_cherenko) on

 

View this post on Instagram

 

Story party ?

A post shared by Jana Stojanovska (@jana__100janovska_cherenko) on