Манчестер Јунајтед сака да го продолжи договорот со играчот од средниот ред Пол Погба, објави новинарот Фабрицио Романо.

Според Романо, раководството на клубот започнало преговори со агент на 27-годишниот Французин, Мино Рајола. Страната на Погба го чека првиот предлог од Манчестер Јунајтед. Продолжувањето на договорот сè уште не е договорено.

Погба настапи на 13 натпревари за Манчестер Јунајтед во сезоната 2019/20.