Од неодамна, актерката Мишел Фајфер се приклучи на една од најпопуларните социјални мрежи – Instagram -а токму таму на своите фанови им се пофали со убавата прослава – 25-годишнина од брак, која со сопругот ја прославиле уште на крајот на ноември. Мишел е четврт век омажена за телевизиски сценарист и продуцент, автор на многу познати серии од Дејвид Е. Кели.

На фотографијата, наставата во текот на интимна прослава на годишнината од свадбата, на која наздравуваат со бело вино, Мишел Фајфер опиша како се чувствува во брак: „… Јас сум во последните 25 години најсреќната жена во светот”

 

View this post on Instagram

 

My #SundayLove on our recent wedding anniversary – the luckiest girl in the room for 25 years.

A post shared by Michelle Pfeiffer (@michellepfeifferofficial) on

Двојката првпат се сретнала во јануари 1993 година, кога нивни пријатели им организирале состанок на слепо. Иако ништо не одело по план, на Кели Мишел му „паднала во око“, и ја поканил во кино следната недела. Односот им бил сериозен од самиот почеток, само 10 месеци подоцна парот се венчал, а истиот тој ден ја крстиле и нивната посвоена ќерка, Клаудија Роуз.

Точно девет месеци подоцна се роди нивниот заеднички син, кого го крстија Џон Хенри.

„Можеби тоа е причината што не сме се заситиле уште еден од друг и кренале раце од нас, бидејќи нашиот фокус цело време беше фокусиран на нешто друго. Но, тоа не значи дека нашиот брак го земаме здраво за готово. Сепак, секогаш, барем еднаш неделно, имаме мали, романтични излегувања на вечера. Само ние двајца”, изјави своевремено убавата актерка.