Славните убавици Синди Крафорд, Кристи Тарлингтон, Линда Евангелиста и Наоми Кембел ја затворија ревијата на Вог, која беше дел од традиционалната лондонска модна недела.

Четирите убавици повторно блеснаа на сцената.

Легендарната четворка прошета на модната писта во смели комбинации, а дамите, чии имиња се уште се паметат во светот на модната индустрија, ја оживеаја златната ера на манекенството.