Во сообраќајната несреќа што се случи утринава во 5 часот и 40 минути на автопатот А4 во правец кон Загреб, меѓу Јарек Бисаски и Подворец, загинаа најмалку 11 лица, а повеќе од 20 се тешко повредени. Како што пишува Вечерњи лист, повикувајќи се на извор од полицијата, несреќата се случила кога автобус со полски таблици излетал од патот.
twitter-tweet twitter-tweet-rendered”>