Кошаркарот на Вашингтон, Расел Вестбрук, ноќеска забележа уште еден трипл-дабл во регуларниот дел од сезона во НБА-лигата против Торонто (131:129). Тој за 44 минути игра, постигна 13 поени, 17 асистенции и 17 скока.

Овој трипл-дабл стана 180-ти Вестбрук во кариерата. Му требаа 938 натпревари за да ја достигне оваа ознака.

Рекордер во НБА-лигата по бројот на трипл-дабл во неговата кариера е Оскар Робертсон, со 181 трипл-дабл. Робертсон кариерата ја заврши далечната 1974 година.