Поради обилни врнежи од снег и засилен ветер попладнево е воведена забрана за тешки товарни возила на патниот правец крак-Маврово-Дебар во двата правци.

Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната е воденедена од 16:30 часот.