Непознат сторител извршил кражба во црквата „Св. Петар и Павле“ во Ѓорче Петров, при што одзел пари.

Како што соопшти МВР, вчера во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека кражбата се случила на 14 октомври околу 14.00 часот

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.