Пари Сен Жермен претстави два нови сета на дресови, кои ќе се користат исклучиво во овогодинешната Лига на шампиони.

„Светците“ ќе настапат во специјално дизајнирани „Џордан“ дресови во најпрестижното фудбалско натпреварување, односно од брендот на еден од најдобрите кошаркари на сите времиња – Мајкл Џордан.

Новиот дрес ќе биде премиерно претставен следниот вторник, кога парижаните ќе го одиграат својот прв меч против Ливерпул.

Освен „црвените“, противници на ПСЖ во групата Ц се и Наполи и Црвена ѕвезда.