РУСКИ НАПАД НА ХАРКОВ: Погодена станбена зграда, двајца загинати и 18 повредени

/ 22.06.2024

Две лица загинаа денеска, а 18 се повредени кога руските сили гранатираа станбена зграда во Харков во источна Украина, објави градоначалникот на Харков Ихор Терехов на Телеграм.

„Бројот на повредени се зголеми на 18“, објави тој.

Тој претходно изјави дека во нападот била погодена станбена зграда.


Од истата категорија